• Škvárobetónové tvárnice

  Budova z našej škvárobetónovej tvárnice.

 • Autodoprava a zemné práce

  Náš autopark tvorí,
  Tatra 815, Avia, Hidromek HMK, Zetor 7745,UNC 060,Stavostroj (vibračný, valec)

 • Výrobný program

  betónové, škvárobetónové, debniace tvárnice, zámková dlažba...

  viac info

 • Tu nás nájdete

Komínový systém

Stavebnicové komínové systémy majú na trhu dlhoročné zázemie a patria k žiadaným produktom. Najväčší dôraz sa kladie na kvalitu použitých materiálov, presnosť výroby a v neposlednom rade na jednoduchú montáž. 

Hlavné prednosti komínového systému:

- jednoduchá a rýchla montáž komína

-  vynikajúce tepelno-izolačné vlastnosti

-  vysoká odolnosť voči kyselinám a zásadám

-  dokonalá tesnosť komínového systému, ktorá zaručuje požiarnu bezpečnosť

- bezkonkurenčná  cena

 Použitie:

Komín je univerzálny trojvrstvový komínový systém určený pre spotrebiče plynné, tekuté (vykurovací olej) a tuhé palivá(drevo, uhlie, drvina, pelety, ekohrášok a pod.). Možnosť vybudovania v interiéri a exteriéry stavby.

 Charakteristika systému:

Komín je trojvrstvový komínový systém so zadným odvetrávaním a  jednoduchou stabilizáciou šamotových vložiek. Komínová tvárnica vyhotovená špeciálnou technológiou z prírodného keramzitu so zvýšenou hrúbkou stien zabezpečuje vysokú izoláciu systému a možnosť vetrania vnútorného priestoru komína. 

 Vlastnosti systému:

· Vnútorný priemer kanála 200 mm

· Komínová šamotová vložka je vyhotovená z lisovanej šamotovej keramiky vypaľovanej pri teplote 1200 ºC s pevnosťou v tlaku 25 MPa,

· Komínové tvárnice sú vyhotovené z keramzitu s technológiou vibrolisovania s hustotou 780 kg/m³ 

· Maximálna výška komína do 30 m

· Teplota spaľovania: do 600 ºC

· Odolné voči vyhoreniu sadze (teplotný šok 1000 ºC v priebehu 30 min.)

· Práca v podtlaku (N1)

· Odolný voči kyseline

· Odolný voči vlhkosti (kondenzát)

· Vzdialenosť od horľavých elementov 50 mm

· Vysoká tepelná a akustická izolácia

· Jednoduchá a rýchla montáž

· Hotové farebné tvárnice v nadstrešnej časti

· CE certifikát na celý komínový systém

 Kompletný systém:

 Pri navrhovaní komínového systému bola veľká pozornosť venovaná jednoduchej montáži a nenáročnej prevádzke. Jednotlivé komínové dielce sú navrhnuté tak, aby boli navzájom kompatibilné. Komínový systém  rieši všetky detaily potrebné na zhotovenie funkčného komína, či už ide o revízne a čistiace otvory, ukončenie komína v nadstrešnej časti alebo dielce na pripojenie rôznych druhov dymovodov. Každý komín sa dodáva skompletizovaný, balenie obsahuje všetky komponenty potrebné na jeho stavbu (okrem lepidla na komínové tvárnice).     

 Riešenie pre všetky typy palív:

Vytvorenie dobre fungujúceho a správne dimenzovaného vykurovania, vrátane správnej voľby komínového systému, je najdôležitejšia vec z hľadiska bezpečnosti stavby a úspory prostriedkov na vykurovanie. Keďže komínové systémy sú vhodné pre akékoľvek palivo a na rôzne typy spotrebičov, každý zákazník si nájde vhodný komínový systém pre svoju stavbu.     

  Záruka:

Komínové systémy sú vyrobené z materiálov zaručujúcich bezpečnosť ich prevádzky. Na všetky typy komínových systémov poskytuje spoločnosť 30-ročnú záruku pri montáži certifikovanou firmou. V prípade dodania komínového systému je záručná doba 2 roky

  Vetracia šachta:

Komínové systémy s vetracou šachtou obsahujú otvor pre vytvorenie komínového prieduchu a inštalačný otvor, ktorý sa môže využiť na osadenie rôznych inštalačných vedení  alebo môže slúžiť na odvetranie vnútorných priestorov stavby. 

 Zostava komínoveho systému:

Komínová tvarovka, šamotová vložka, pripojenie sopucha 90º,izolácia sopúcha,tvarovka na komínové dvierka, izolácia vata, lepidlo na šamotové tvárnice, kondenzačná miska, komínové dvierka lakované biele, vetracia mriežka lakovaná biela,Krycia betónova doska,Krycí kónus z nehrdzavejúcej ocele

 

Jednoprieduch

Dvojprieduch

Jednoprieduch + vetracia šachta

Gas komín